Dogodek: Kemija z mislijo na jutri

V okviru Okoljskega tedna na UL PEF je v torek, 18. 4. 2017 in četrtek 20. 4. 2017 za učence osnovnih in srednjih šol potekal dogodek Kemija z mislijo na jutri. Na njem so učenci in dijaki preko različnih aktivnosti poglabljali znanje kemije in razumevanje njegove vloge v povezavi z njihovimi vsakdanjimi izkušnjemi in smernicami trajnostnega razvoja.

Dogodek so v sklopu študija pripravili in izvedli bodoči učitelji kemije, študenti UL, pri čemer so poleg univerzitetnih sodelavcev UL PEF sodelovali tudi učitelji kemije osnovnih in srednjih šol ter sovenska podjetja. Tako je potekala izmenjava idej, znanja in izkušenj med »šolami-univerzo-podjetji« v želji, da bi v prihodnje učenje in poučevanje kemije v naših šolah v večji meri potekalo glede na potrebe in vsebine iz lokalnega okolja v skladu s smernicami trajnostnega razvoja.

Spletna stran dogodka ( povezava).